Lake Bell

Lake Bell, 24 Mart 1979 yılında Amerika’nın New York şehrinde dünyaya gelmiştir. İlk olarak oyunculuğa ise 2001 yılında başlamıştır.

2002 yılında yer aldığı ER isimli TV dizisinde Jody Holmes karakterine hayat veren başarılı oyuncu, aynı sene Speakeasy isimli filmde de yer almıştır. 2003 yılında ise Miss Match adlı TV serisinde Victoria karakteri ile tanınırlığını arttırmıştır. Bu rolden sonra aynı yıl War Stories ve I Love Your Work isimli projeler de yer alan Lake Bell, 2004 yılında ise The Pratice isimli TV dizisi ile şöhretini daha üst seviyelere taşımıştır. Aynı yıl Slammed isimli bir sinema filminde de boy göstermiştir.

Surface isimli 2 yıl süren popüler Amerika dizisinde rol alan oyuncu, dizi bitimi sonrasında Rampage: The Hillside Strangler Murders isimli filmde Jillian karakterine hayat vermiştir. Amerika’da birden fazla dizide aynı anda oynamak serbest olduğundan dolayı Surface dönemi, 3 yıl kadar süren Boston Legal isimli 2004-2006 yılları arasında gösterimde olan TV dizisinde de Sally Heep karakteri ile karşımıza çıkmıştır.

Daha sonra oyunculuğa 1 yıl kadar ara veren ve 2009 yılı itibariyle Under Still Waters, Hayalet Sevgili, Burada olan Burada Kalır, Zafer ve Gurur isimli 4 farklı proje de boy göstermiştir. 2009 yılında da Wainy Days isimli dizide Blraide olarak karşımıza çıkmıştır.

Aynı yıl İlişki Durumu: Karmaşık isimli sinema filminde Agness isimli karakter ile karşımıza çıkan Lake Bell, 2010 yılında Srek: Sonsuza Dek Mutlu filminde seslendirme yapmış, aynı zamanda Burning Palms ve The League isimli projeler de boy göstermiştir.

2011 yılında da Bağlanmak Yok, Nick kroll: Thank You Very Cool, A Good Old Fashioned Orgy, New Girl isimli projelerin yanı sıra; 2 yıl kadar süren How to Make It In America isimli proje de Rachel Chapman olarak görev almıştır.

2012 yılında da Black Rock, Tron: Uprising, Robot Chicken isimli yapıtlarda rol alan oyuncu; 2013 yılında da Bir Dünya Ki, Newsreaders’de rol almıştır.

2014 yılında Bay Peabody ve Meraklı Sherman: Zamanda Yolculuk, Yetenek Avcısı gibi yapıtlarda rol alan Lake Bell, Yetenek Avcısı filminde Leonardo DiCaprio ile başrolleri paylaşmıştır.

2015 yılında da aşkı Yakala, Axe Cop, BoJack Horseman, Kaçış yok gibi projeler de rol alan oyuncu, 2016 yılında gösterime giren TV filmi Cassius and Clay’de Shopcarter Clay karakterini seslendirmiştir.

Ayrıca Lake Bell, 2008 yılından bu yana Amerika’nın en popüler dizileri arasında gösterilen Childrens Hospital’de Dr. Cat Black karakterine hayat vermektedir. 2016 yılında gösterime girmesi planlanan What’s the Point?, The Secret Life of Pets, Shot Caller gibi projelerde de boy gösterecektir.

Yönetmen olarak da pek çok yapıtta yer alan Lake Bell, 2010 yılında Worst Enemy, 2012 yılında da El Tonto isimli kısa filmleri çekmiştir. Daha sonra ise Bir Dünya Ki filmine yönetmen olarak dahil olan oyuncu, aynı zamanda Childerns Hospital dizisini 2012-2015 yılları arasında yönetmen olarak sürdürmüştür. 2016 yılında gösterime girmesi planlanan What’s the Point? filminde de hem yönetmen, hem de oyuncu olarak görev almaktadır.

Aynı zamanda senarist olarak Bir Dünya Ki, What’s the Point? filmlerinin yanı sıra birkaç farklı kısa filmi de yazıp çekmiştir.

Yapımcı olarak 2012 yılında ilk defa Black Rock’da görev alan Lake Bell, 2013 yılında Bir Dünya Ki, 2016 yılında da What’s the Point? filminin yapımcısı olarak yer alacaktır.

Sen de Yorum Yapmak İster Misin?

Sadece üyeler yorum yapabilir ve tüm yorumları okuyabilir. Giriş Yap - Kayıt Ol