X

Oy Ort: 5.4 / 10
Toplam Oy: 135
X izle
R
Tür:
Korku
Dil:
Türkçe Altyazılı
Yapım Yılı:
2022
Yapım:
ABD
IMDB Puanı:
6.6
Film Süresi:
Yönetmen:
Ti West
Oyuncular:
Brittany Snow, Jenna Ortega, Mia Goth

Filmin Konusu

X 2022 Film

Ti West tarafından yazılan ve yönetilen korku türdeki film, 1970’li yılların sonlarında geçiyor ve yetişkinlere yönelik film çekmek için Texas’ta yer alan ıssız bir çiftlik evine giden birkaç gencin başından geçenler anlatılıyor…

Reklamı Geç 9 saniye kaldı...
S.S.S Film Silinmişse Rapor Edin

Bu Filme 34 Yorum Yapılmış,

Sen de Yorum Yapmak İster Misin?

 1. ihsan says:

  şiddet ve seks içerikli film seviyorsanız gelin izleyin benim ufakdan hoşuma gitti ..

 2. erkan kılıç says:

  tartışmaya gerek yok isteyen istediği yorumu yazar ama film yorumunu yazar. film dışında yorum yapmanın hiçbir anlamı yok . burada film hakkında izlenimlerimizi düşüncelerimizi içeren yorumlar yeralmalı. yok sen yanlış yorum yaptın yok sen cahil dedin bunlar boş ve zaman kaybı. yani gerçekten yorumlara bakmadan film izleyenleri çok iyi anlıyorum.

 3. erdinç says:

  Gamze hanım eleştiriniz taktire şayan. Ben üstünüm demedim. Böyle bir şey söz konusu bile olamaz. Burda sadece film yorumlarıyla alakalı bir yorum yapıyorum. Faydalı olduğumuda düşünüyorum. Kimseye bir şey satmıyorum. Beceremem ve tiksinirim. Bu arada benimde faydalandığım bir çok yorum var ve gerçekten iyi yorum görüncede vayy be diyorum bunu nasıl düşünemedim. Yani ben düşüncelere bakarım ve kibir benim yanıma bile uğrayamaz. Bunun için dual filmindeki son yorumuma bakınız orda çok değerli zeki bir yorumcu filme tüm bakış açımı değiştirdi ve onu taktir eden yorum yazdım. Yani ben konuya bakarım. Ego kibir hakikat karşısında gülünçtür. Şimdi bence her insan değerlidir. Cahilde bilgilide değerlidir. Asla anlamayacak diye bir şey yok. Bende bir çok konunun bilgisiziyim mesela. Ama platonda mağaradaki insanlardan birisini zorla dışarıya çıkarmaktan bahseder ve nitçede çekiçle felsefe yapar. Bu onları kibirli yapmaz. Ama üslubum hakkımda eleştirinizde haklı olabilirsiniz ve bu sözlerinizden faydalanmaya çalışacağım. Nezaketiniz için teşekkürler. Admin bu cevap hakkı bunu yayınlarsın umarım. Teşekkürler.

 4. Gamze Yıldız says:

  Benim Erdinç kardeşime bi sorum var? Yazının ilk cümlesi tamam da, geriye kalanında neden kendinle çeliştin?Sen bu yazıyı kimin için yazdın? Seni zaten anlayan %10 luk kesim için mi? Yoksa şu yazdıklarını okuduğunda asla anlamayacak %90 lık kesim için mi? Cahile, cahil dedin diye bir uyanış ya da farkındalık yaşatabişdiğin bir insana denk geldin mi hiç? Madem sen çok kültürlü ve zekisin o zaman onların anlayabileceği şekilde anlatmayı öğreneceksin kardeşim. Bu gün bu durumdaysak zaten şu kibirli beylik laflarla insanları cahil diyip sırf aşağılamak için uzun uzun kültür satan cümlelerler yazıp ben üst0nüm deme çabasıından. Madem zeki olan kültürlü olan sensin DÜŞÜN bakalım %90 nın anlayabileceği şekilde nasıl anlatırsın, öyle yaz bu tür yazıları kardeşim.

 5. Lombakcan says:

  ileri sara sara izledim ölüm ve kafa patlatma sahnelerini gerçekçi buldum

 6. ertan yılan says:

  benim adım erşan kuneri po..ocu muyum ben :) şaka maka benşm hoşuma gitti cinsellik içeren sahnelerden neden rahatsız oldunuz anlamadım film kültürü yüksek insanlar bu tarz şeyleri kafaya takmaz iyi seyirler saygılar sevgiler

 7. erdinç says:

  Cahil cahil olduğunu bilse zaten cahil olmazdı. Ya da sokrates gibi bilmediğini bilse belki bilgin bilge olmasada cahil olmazdı. Bilgelik daha çok açık görüşlülük tavır ve edeple alakalı bir durum ve edep önce bilmediğini kabul etmekle başlar bile diyebiliriz. Her şey birbirine bağlantılı. Genel kültür yok,okumak yok,görgü yok,anlayış yok,özgür olduğunu sanıyor ama köle hala, espri anlayışı yok ve doğal olarak bir şey hoşuna gitmedimi onu kötü sanıyor. Makyaj berbat diyor mesela, din diyor birde. Felsefe bilmez teoloji bilmez. Hepsi geçtim insan ve kadın bedeni üzerinde bile zerre bilgisi yok. Hızını alamıyor ruh hakkında filanda konuşuyor ve bunu bu filmin etrafında yapmaya çalışıyor. Gülüyorum sadece ve ben haklı olduğum ya da çıktığım için asla mutlu olmam. Sadece üzülürüm. Yapacak pek bir şey yok yinede tekrar ediyorum da vinci salvador dali portresini bile beğenmeme hakkı vardır herkesin. Ama o resimlere kötüydü şundan dolayı demesi neredeyse bir öküzün trene bakması gibidir. Ne o beni kölemi sandınız. Felsefe ve sanat özgürleştirir.Lafım filmi beğenmeyenlere değil cahilce makyaj kamera senaryo yönetmen gibi bilgisizliklerini sıvayanlarıdır. Kieergeegardın dediği gibi özgürlük hep bir seçimdir. Beğen ya da beğenme bu senin sorunun.

 8. aaa says:
 9. siber says:

  film gerçekten berbat, senaryo, oyunculuk, makyaj neresini tutarsan elinde kalır, mantıksızlık hat safhada.. filmmakinesinin emeklerine üzüldüm. film puanın 3.. iyi seyirler.
  film dışı yorum;
  1-din kötü yola sokmaz, bağnazlık başlıca kötü yoldur, din ile bağnazlık zıt kutuplardır, biri hayvan sever olmaksa diğeri kasap olmaktır. aynı şeyler değildir.
  2-Zevk sonsuza kadar sürmediği sürece alacağınız miktarın fazlalığı doyuma ulaşmanızı sağlamaz. sekiz milyar kere seks yapsanız bile bir kere seks yapsanız aynı şeydir.
  3- senarist ve yönetmenin yaşlılar hakkında bildiği bir b.k yok. yaşlılık sadece derinin su kaybedip buruşması değildir, zihinsel, duyusal, hormonsal ve psikolojik bir durumdur. yaşlı kişi gencin aldığı hazı yaşamaz, duyu organları farklı çalışır, renkleri farklı görür, kokular onun için farklı anlamdalar görme loştur..
  bazı arkdaşlar hayat hakkında bir hece bilmeden nutuk atıyor..

 10. ÖZGÜR says:

  Bilmem kaç bin defa yapılmış bu tür filmleri ısrarla neden tekrarlar?? Öğrenilmiş çaresizlik gibi. Her seferinde sonuç değişmiyor!!! Yine de izleyeceğim diyenlere iyi seyirler.

 11. frestle5 says:

  emrah sağol ya filmin konusunu okuduktan sonra aile ile izlemeyi planlıyorduk

 12. dogan na says:

  önce bidirim icin tesekkurler emeklerinize saglık.begenmek yada begenmemek kimsenin tekelinde degil bana göre film sıradan her yanı dökülüyor oyunculuk sıfır

 13. emrah says:

  muazzam bir filmdi. izleyin ama ailenizle değil.

 14. erdinç says:

  Yardımcı olabildimse ne mutlu fazıl arkadaşım. Film kesinlikle tgrt))) kafasıyla izlenemez. Destan izlemek isteyenlere göre değil yani. ))))İzlemeyin)))kısa yazdım bak))))Hem ben bu filmi aylar öncesinden izleyip yorumlarımı yazmışım zaten hatta filmi unutmak üzereydim))) Aklımda kaldığı kadarıylada gayet iyiydi. Bu yokluktada oldukçada özgün bir filmdi.İsmim zikredildiği için extra bir katkı daha sunuyorum. İzlemeyin. Ne yapayım yani)))

 15. Anathema says:

  Çok bilmişlerin abuk subuk yorumlarına bakmayın ,türünün güzel bir örneği. Sadece izleyin.

 16. PostMalone says:

  Zek için not: İzleyek.. 70 li yıllarda tüm dünyayı etkisine alan seks filmleri furyasını merkezine alan derinliği olan bir gerilim filmi. Birleşik devletlerde adeta özgürlük ve bağımsız bireysel hareketin öncüsü olan hippi kuşağına öykünen ve bir metafor olarak izleyiciye aktaran filmde ahlaki değerleri önemsiz gibi göstermeye çalışan insanların yaşadığı hard paradoksu gözümüze sokuyor. Genç kuşağın cinsel özgürlüğüyle yaşlı sınıfın bu özgürlüğü yaşamamanın verdiği derin hayal kırıklığını ve farklılıklarını ustaca sahneye yansımasını izliyoruz.

 17. FAZIL ÇELİK says:

  Erdinç :
  Spoiler yorumunla
  1 saat 45 dakikamı alacak
  cehennem azabından kurtardığın için
  teşekkürler.
  İyi seyirler.

 18. Martell says:

  Klasik bir grup genç-kamp temalı bir film. Türü sevenler için ortalama bir keyif vaat ediyor.

 19. Zek says:

  Izleyek mi izlemeyek mi ne uzun uzun destan yaziyosun kimsede okumuyo zaten guzel yada kötu de geç sanki hepsi yönetmen

 20. Ayındolunayhali says:

  O anki ruh hali,filme bakış açısı ve beklenti beğeni oranını düşürüyor ya da yükseltiyor ... Bu göreceli bi kavram,yani iyi kime göre neye göre iyi veya kötu. Bunun salt bı gerçeği yok.. Fikrinize saygı duyuyorum,o da sizin bakış açıniz elbet. Herkesin izlediği filmden çıkarımı başka hissettirdigi bağlamda. Yorum yapıp yapmamak bı tercih,burda çok fazla film izlememe rağmen sanırım üç dört yorum anca yapmışımdir . Sevmediğinden mi?"hayır", sadece bunu tercih ediyorum.. Sizin hoşlanmadığıniz filmlere yorum yapmadığınız gibi.. Ne mutlu size o hâlde, size hitap eden bir film olmuş.. Ben de sizin gibi kendime hitap eden filmler izleyince keyif alıyorum.. Bundan sonrakiler için de iyi seyirler olsun. :)

 21. erdinç says:

  Bir insan bir şeyi bilmiyorsa ve bilmediğinide biliyorsa o insana saygı duyulur. Ama hem bilmiyor hem anlamıyorsa ve birde çok bilmiş gibi açık seçik sahneler var ıyyyy diyorsa)))) buna sadece gülünür. Ama sanat bununda çözümünü bulmuştur çünkü sanatta seviye tarz üslup bitmez. Aile filmleri kategorisinden istediğin filmi izle kardeşim. Öyle her filmede yorumda yapma bi zahmet.Korku filmi kategorisinde ve sex filmi çekenlerin başına gelen olaylar hafiften tarikat günah yoksunluk akıl hastalığı ve bir sürü psikolojiyle harmanlanıp 70 li yılların furyasıylada bir özgünlük katılmış enterasan bir film işte. Sana göre olmamasına saygı duyarım ama filme kötü denmesine kimsenin saygı duymam. Ben hiç tarzım olmayan hoşlanmadığım bir kategorideki tek bir filme asla yorum yapmadım bu sitede çünkü izlemem bile)))

 22. Ayındolunayhali says:

  Herkesin kendi fikrini, Kendi bakış açısına göre keyfine göre yorum yapma hakkı var. Filmin neresi güzeldi, neresi kötüydü gibi mudehaleci hareketlere ne gerek var. . Kimi sever kimi sevme, kimi beğenir kimi beğenmez.. burada vakit değerlendiren insanların fikirlerini ifade etmelerinden daha doğal ne olabilir ki.. Bu kadar ahkâm keserek birinin beğenisine begenmemesine gidin şunu izleyin bunu izleyin diye komut vereceğinize biraz bakış açısına saygı duymayı öğrenin lutfen. Her sanat dalı için geçerli bu. Beğenicek olanlara da beğenmeyecek olanlara da iyi seyirler..

 23. Ayındolunayhali says:
 24. Levent Öz says:

  Birader -18 film istiyorsanız animasyon izleyin 10 numara filmdi.

 25. erdinç says:
  Spoiler Yorum!!! Yorumu Görmek için tıklayınız.
 26. sinemasever says:

  olumsuz yorum yapanları eleştiren arkadaşlara soruyorum: sizin beğendiğinizi millet beğenmek zorunda mı?! size ne!? bana göre de film berbattı.+18 i fazlaydı. gereksiz zaman kaybıydı. şimdi bana "vay efendim sen nasıl beğenmezsin " mi diyeceksiniz. siz gidin çizgi film izleyin...hayde..

 27. sinemasever says:

  +18leriçok fazla.imdb puanı abartılmış. sıradan bir gerilim. izlemeye değer mi* değmez....zaman kaybı...

 28. turatk says:

  anlaşılan filmi hiç kimseyi izlememiş biri diyor IMDb puanına aldanmayın beş para etmez biri de diyor 8.5 olmalı başyapıt izleyicilerde milletle kafa yapıyor akılları sıra kardeşim izlediyseniz insan gibi yorum yapın izlemediyseniz niye saçma sapan yorum yapıyorsunuz

 29. ceciliaa says:
  Spoiler Yorum!!! Yorumu Görmek için tıklayınız.
 30. Ali says:

  Yani filmin yorumlarını okuyunca bi kısım beğenip kısım beğenmediğini görünce arada kaldım +18 vs olunca geç dedim , bence normal bir filmde izleyici çekmek için extra +18 sahne koyulur , diğer türlü neden filme erotik sahne koyar ki insan

 31. ZODIAC says:

  7.6 puanı görünce bomba gibi bir film göreceğimi zannettim. Ama yine bilindik Amerikan Traşı. Slasher film türünün, erotizmle harmanlanmış bir versiyonu. Bana göre puanı 5 i geçmez. Seyredilirmi? derseniz. Vakit geçirmek için seyredilebilir ama görüntü sinema çekimi bilginiz olsun.

 32. Werty says:

  Tam bir başyapıt puanı 8.5 veya daha fazla olmalıydı.kacirmayin izleyiniz derim.

 33. senar says:

  sakın ola IMDB puanına aldanmayın, uzak durun o derece, ayrıca +18 sahneler var, sardırarak ortalarına kadar zor sayandım.