Hayata Uyanmak

Oy Ort: 6.5 / 10
Toplam Oy: 82
Hayata Uyanmak izle
R
Tür:
Animasyon, Dram, Fantastik
Dil:
Türkçe Altyazılı
Yapım Yılı:
2001
Kategori:
İMDB 7.0 +, Ölmeden izle
Yapım:
ABD
IMDB Puanı:
7.7
Film Süresi:
Yönetmen:
Richard Linklater
Oyuncular:
Glover Gill, Lorelei Linklater, Trevor Jack Brooks, Wiley Wiggins

Filmin Konusu

Bir gencin uçmakla ilgili bir hayali vardır. Fakat elinde olmadan rüyalarında gökyüzünde süzülmeye başlar. Zaman ilerlese bile bu olay tekrar etmeye devam eder. Tuhaf bir kazadan sonra rüya ve gerçeği ayırt edemeyecek enteresan şeyler görmeye başlar. Karşılaştığı insanlar onunla bilim, felsefe ve düş görmenin ötesinde varoluşun ve hayatın sırlarını paylaşır ve onu bu rüyadan bir daha asla uyanamayacağına ikna ederler. 2001 ABD yapımı usta yönetmen Richard Linklater’ın çıkış filmlerinden biri olan Waking Life filmi beş ödüle sahiptir Her sinema severin izlemesi gereken Waking Life | Hayata Uyanmak filmi gerçek LSD triplerinden yola çıkarak oluşturulmuştur. Filmin çekimi üç ay, animasyona çevrimi de 15 ay sürmüştür.

Reklamı Geç 9 saniye kaldı...
S.S.S Film Silinmişse Rapor Edin

Bu Filme 9 Yorum Yapılmış,

Sen de Yorum Yapmak İster Misin?

 1. Aslı says:

  Fragmanı izledim ve hiç beğenmedim çizgi roman gibi olmuş sanki yapraklarını hızlıca çevirdiğin ucuz dergiler gibi...

 2. Kem says:

  Çılgın bir yapım, şüpheye düşmeyiniz

 3. Gokhanyon says:

  Bir kere izleyerek hazmedilemeyecek çok hoş bir yapım. Tekrar ziyaret edeceğim. :)

 4. Sam says:

  Tek kelimeyle muhtesem

 5. Deniz says:

  Fikir yürütmenin bir hayli zor olduğu bir filmdi. Aslında filmdi demek bile zor, sanki farklı türde bir şey. Metin üzerine film giydirilmiş gibi ve anlatıma esas bütün türlerin karma hali gibi, gerçekten ilginç bir şey. Oyuncu olmaksızın yapılmış bir film, çünkü her ne kadar bir animasyon olsa bile, animasyonda çizilen karakterlerin de bir duruşu, filmle bir bütünleşmesi olur. Burada ise oyuncuların ve bir taraftan da aslında filmin hiç olmadığı bir dünya inşa edilmiş. Bir benzetme yapmak gerekirse, sanki üç boyutlu bir filmdeki illüzyon yoluyla yaratılan derinlik algısı gibi burada da filmin konusuyla etkileşime giren bir animasyon var. Yani bir başka benzetme yaparsak ki bu daha isabetli olacaktır: bir senaryonun simulasyonu gibi, evet bu çok isabetli bir betimleme, tam bir senaryo simülasyonu bu. Bir senaryonun zihindeki canlandırmasına kamera tutulmuş gibi. Bence yeni bir tür denemesi bu. Anladığım konular değil, içimden geldiği gibi saçmaladım biraz.

  • Tom Reagan says:

   Film rotoscope tekniğiyle çekildi. Sahnelerin hepsi gerçek. Sinema teknolojisinin yeni yeni geliştiği dönemler (2000) olduğu için 1 dakikalık sahneyi animasyon haline getirmek 2 haftalarını almış. Oyuncular arasında Ethan Hawke da bulunuyor. (Yatak odasında kadınla konuştuğu sahne)

 6. Excision says:

  hep yorum yapardım şu an içimden teşekkür etmek geldi, teşekkürler patron,
  bunun üstüne bir "Mr.nobody" iyi gider..

 7. deniz says:
 8. ali veli says:

  17. dakikada ben iptal. ilerleterek bu kadar dayanabildim. alışmışız az diyaloglu aksiyon filmlerine, bu ağır geldi. daha geniş bir zamanda sindire sindire bir kez daha izlemeyi deneyebilirim belki. benden sonraki yorumlara bağlı