Tunus'ta Bir Divan

Oy Ort: 6.8 / 10
Toplam Oy: 16
Tunus'ta Bir Divan izle
Tür:
Dram, Komedi
Dil:
Türkçe Altyazılı, Türkçe Dublaj
Yapım Yılı:
2019
Yapım:
Fransa, Tunus
IMDB Puanı:
6.2
Film Süresi:
Yönetmen:
Manele Labidi
Oyuncular:
Aïsha Ben Miled, Feryel Chammari, Golshifteh Farahani, Majd Mastoura
Bu Filmleri de İzledin Mi?

Filmin Konusu

Arab Blues 2019 Film

Selma henüz genç yaşında memleketi Tunus’tan ayrılarak Paris’te yaşamaya başlamıştır ve aradan geçen 10 yılın ardından tekrar geri döner. Kuzeni ise Paris’i bırakıp neden tekrar Tunus’a döndüğü konusuna anlam veremez. Burada bir psikoterapi kliniği açar fakat insanlar bu duruma oldukça şüpheci yaklaşmaktadır. Fakat insanların birileriyle konuşma ihtiyacının artmasıyla kliniğe gitmeye başlarlar…

Reklamı Geç 9 saniye kaldı...
S.S.S Film Silinmişse Rapor Edin

Bu Filme 9 Yorum Yapılmış,

Sen de Yorum Yapmak İster Misin?

 1. raddo says:

  @türk
  Adını türk neden koydun arap kardeş? TÜRK olarak yazacaklarım:

  Tamamı ile sallamışsın. Avrupa'da nüfusun düşme sebebi 2. harb sonrası erkek nüfusunun azalması ile savaş sonrası gelen 20 yıllık enflasyon.

  lakin erkek artışı istenidiği kadar olmayınca Türkiyeden bile insan aldılar. ama bu yine de almanlara yetmedi. nüfus dengesini tutturamadılar. Almanya da işler ağır değil ama yoğundur. Almanlar yoğun iş düzenine alıştılar. bu yüzden bu aile yaşantılarına yansıdı.

  yani senin islamcı kafanda kurduğun dünya gibi değil. ne sanıyorsun sen? Almanya'da kızlar soyunmuş çıplak erkek mi arıyorlar sanıyorsun? Almanlar bile iş hayatlarının zorluklarını kabul ediyorlar. aynını fransa da yaşadı.

  yok arap yiğileri alıyorlarmış mı yazmışsın? :)))) o yiğitker kendi ülkelerinde savaştan kaçan müslüman yiğitlerin mi? hani dün de el arab da bayrağımızı yakan yiğitlerden mi? :)))))

  Allah'ın çizdiği sınır ile vahabbi zihniyetinin arasıda fark var. Allah burka'yı yani yahudilerde nurredi denilen adeti farz kılmıyor mesela. sizinki biraz yahudi orthodoksluğu :) dediğim gibi avrupa görmemiş adamsın. hele bir ingiltere gör. ingiizlerin nüfus derdi yok. çünkü yahudiler amerika ve ingiltereyi harbe sokmadı. yahudi efendilerinizi iyi tanırım :)

 2. raddo says:

  @bekir, ezbere konuşunca mı böyle oluyor? laik anlamı dünyevi manasına geliyor. yani laiklik ilklesi dünya düzenine uygun manasında alındı. yani dünya gerçeklerine dayalı bir sistem oluyor.

  lakikik kaba tabiri ile bu. seküler ise dini rejimlere karşı demek oluyor. yıllarca bu cahillikte kırsal toplumunun beynini yıkadınız.

  Yani laiklik demek: Sen Amerika'da olsan da senin bir hristiyan veya musevi ile eşit şekilde müslüman olarak dışlanmadan, eşit haklardan yararlanman demek oluyor.

  anladın mı? Almanya'da yaşarken bir hristiyan alman ile müslüman olarak nasıl eşit şartlarda hukuktan faydalanmak hoşuna gidiyorsa, Türkiye'de de laiklik bu temelde yapıldı. Dünya'nın bir merkez olduğu anlayışa geçildi. Şeriat ise bugün de görüyorsun. kimse memnun değil. senin gibiler mesela: Afganistan'da durmayıp hepsi avrupaya yani buraya kaçıyorlar. avrupa sınırları kaldırsa şeriatla yönetilen ülkelerde insan kalmıycak. sen hala şeriattan bahsediyorsun... çünkü şeriat senin yaşam biçimin oluyor. yani evinde 5 vakit namaz kıl oruç tut zinaya karışma... ama bir hristiyan ile derdin olursa hepiniz eşit yargılanacaksınız. ama neyse. 80 senedir anlamadınız şimdi ben yazsam da yine anlamıycaksın. neyse avrupa hayalleri ile yaşamına devam et.

 3. türk says:
  Spoiler Yorum!!! Yorumu Görmek için tıklayınız.
 4. Baybars25 says:

  Neden Türkiye'nin çökmüş versiyonunu görüyorum

 5. kissmyjpeg says:

  Kültürel tuhaflıklara, yanlış uygulamalara hatta siyasal sorunlara yaklaşmak için artık sadece mizahı kullanabiliyoruz. Türkiye'de her gün gördüğümüz yaşadığımız bir çok konuya göre film hafif bir komedi olarak kalıyor... Batı ülkelerine taşınmanın bir çözüm olmadığını işlediği için biraz övgüyü hak ettiğini belirtmek isterim!

 6. cumhurcemoglu26 says:

  Gerçekten izlemesi çok güzel ve ders çıkarılması gereken bir film.Şimdi Ulu önder Atatürk'ü daha iyi anlıyorum.Bu arada alttaki yorumcu Bekir kardeş sanırım kişi dinini daha iyi özgürce yaşamak için Laik sistemin ne kadar önemli olduğunu anlaması gerekir. NOKTA

 7. timucin ATAR says:

  Fırıncısından Devlet memuruna mahalle kadınından kuaforüne bir filmde herkes bukadar nasıl rolünü güzel oynar beynim yandı. Ayrıca filmde Tunusta Wahabi Selefi insanların varlığıda olduğunu ögrendik bir tehlike var yani.

 8. Bekir says:

  sayın bettyblue; insanın dini inançlarına göre yaşamak istemes, laikliği kabul etmemesi gericilik; aksi durum ise ilericilik, modernlik oluyor yani. İnsanların inanç ve değerlerini küçümseyen siz ve türevlerinizden artık gına geldi ama farkında değilsiniz...

 9. bettyblue says:

  çok sevimli bir film, tunus'un giderek gericileşmesini, laikliği kanıksamış akdenizli ve özünde son derece iyi ahalisi üzerindeki olumsuz etkileri, o cendereden kaçma istekleri vs.

Bu Filmleri de İzledin Mi?