Modern Zamanlar (1936)

Oy Ort: 7.7 / 10
Toplam Oy: 26
Modern Zamanlar (1936) izle
G
Tür:
Dram, Komedi, Romantik
Dil:
Türkçe Altyazılı, Türkçe Dublaj
Kategori:
Eski Filmler, İMDB 7.0 +
Yapım:
ABD
IMDB Puanı:
8.5
Film Süresi:
Yönetmen:
Charles Chaplin
Oyuncular:
Charles Chaplin, Henry Bergman, Paulette Goddard

Filmin Konusu

Modern Times 1936 Film

1929 yılında tüm dünya ekonomik kriz içerisindedir ve Şarlo bir fabrikada yoğun mesailerle boğuşarak çalışmaktadır. Ağır tempoya ayak uyduramaması ile türlü yanlış anlaşılmalara maruz kalır ve akıl sağlığının yerinde olmadığına karar verilip hastaneye yatırılması istenir. Büyük usta Charlie Chaplin’in sosyal, ekonomik ve pek çok hususa kara komedi tarzıyla yaklaşımı…

Reklamı Geç 8 saniye kaldı...
S.S.S Film Silinmişse Rapor Edin

Bu Filme 5 Yorum Yapılmış,

Sen de Yorum Yapmak İster Misin?

 1. Haki says:

  Çocukluğumda TRT 1 vardı. 1980 li yıllar. Televizyonumuz siyah beyazdı. Charlie Chaplin seyretmekten başka işimiz yoktu. Pazar günleri kovboy filmleri oynardı. Bir de pazar konseri olurdu. Bizden bir önceki nesilin ceplerinde Tommiks Teksas çizgi romanları olurdu, değiş tokuş yaparlardı. Yani sözün kısası 12 Eylül darbesinden sonra bize Amerikan kültürü empoze edildi.

 2. Bozbey says:

  Ali duran yönetim ve siyasette geçiyorsa bu konu,
  "On işi 1 işçiye nasıl yaptırılır "bunun dersini veriyorlardır.

 3. Ali duran says:

  kamu yönetimi ve siyaset bilimi yüksek lisans dersslerinde bolca sözü gecen bir sanat eseridir kendisi..sinema sever herkes mutlaka izlemeli..

 4. seyidali says:

  Bu filmin dvd,sini 10 sene önce aldim ha bugün bakarim ha yarin bakarim dedim halen dolapta duruyor. Nasip film makinesinde bakmaya kalmis.
  Su son 10 senede cikmis binlerce filmden daha güzeldi.
  Herkeze tavsiye ederim. Düsünmeden izlemeye baslayin.

 5. ©inema L♥️ver says:

  Filmin Karnesi..

  Yönetmen: 10 puan.
  Senarist : 10 puan.
  Oyuncular: 10 puan.
  Kamera: 10 puan.
  Efekt: 10 puan.
  Müzik: 10 puan.
  Kostüm: 10 puan.

  Sonuç: İngiliz sinema yönetmeni, oyuncu, yazar, film müziği bestecisi, kurgucu ve komedyen Sir Charles Spencer Chaplin, beden dilini tam anlamıyla profesyonel bir şekilde kullanmayı becerebilen 10 parmağında 10 marifet çok değerli bir sanatçıydı. Rol aldığı filmlerde izleyiciyi bir taraftan güldürmeyi başarırken diğer taraftan duygulandırıp izleyiciyi düşündürüyor ve sosyal mesaj iletmeyi başarıyordu... Efsane sanatçıyı günümüzde bile takdir etmeyen yoktur, diye düşünüyorum. 1889-1977 yıllarında yaşamış olan Sir Charles Spencer Chaplin 88 yıllık ömrüne 61 film sığdırmış ve ayrıca 2 kitap yazmayı başarmıştır. Sir Charles Spencer Chaplin yaşadığı süre içersinde filmleri ile insanları güldürmüş ve eşi benzeri bir kez daha gelmeyecek olan Türkiye'nin asla unutmayacağı usta sanatçı iyi insan rahmetli Kemal Sunal'ın bazı filmlerine de konu olmayı başarmıştır. Her iki sanatçıya da en derin saygılarımı sunuyorum. Mekânları Cennet olsun İnşallah... İyi seyirler dilerim, arkadaşlar.