Melankoli

Oy Ort: 4.6 / 10
Toplam Oy: 102
Melankoli izle
13A
Tür:
Bilim Kurgu, Dram
Dil:
Türkçe Altyazılı, Türkçe Dublaj
Yapım Yılı:
2011
Kategori:
İMDB 7.0 +, Ölmeden izle
Yapım:
Danimarka, İsveç, Fransa, Almanya
IMDB Puanı:
7.1
Film Süresi:
Yönetmen:
Lars von Trier
Oyuncular:
, Brady Corbet, Charlotte Gainsbourg,

Filmin Konusu

Melancholia 2011 Film

Justine ve Michael, Justine’in ablasının gösterişli malikanesinde gösterişli bir düğünle evlenir. Ancak iki kız kardeş karakter olarak birbirleriyle oldukça zıttır. Justine depresyon ve melankoliye yatkınken ablası kız kardeşine göre daha normaldir. Düğün gününde ailenin her üyesinin sorunları bir bir yeryüzüne çıkacak, kutlama esnasında Melankolia adlı gezegenin yörüngeden çıkıp dünyaya doğru ilerlemeye başlamasıyla herkes kendi içinde kendi kıyametini yaşayacaktır.

Reklamı Geç 9 saniye kaldı...
S.S.S Film Silinmişse Rapor Edin

Bu Filme 17 Yorum Yapılmış,

Sen de Yorum Yapmak İster Misin?

 1. kaan egemen says:

  dünya'da işlenmeyi bekleyen onca konu varken, böyle bir yapıma girişmek nasıl bir zekanın işidir?!
  zamana yazık, emeğe yazık, paraya yazık...

 2. Eczacı says:

  Filme yeterli özeni göstermeden, farklı düzeyde başka oyalayıcı filmlerle karşılaştırılarak; bu film anlaşılamaz. Göstergeleri olan, çağrışımcı ve güzel bir Trier filmi..Mutlaka seyredilmeli.

 3. murat yazar says:

  çok güzel ve insan psikolojisinide iyi anlatan bir film.bir virüs ile başa çıkamayan dünya yaklaşan bir meteor veya dünyaya çarpacak minik bir gezegenle hiç başa çıkamaz.tabi insanların beklentisi superman tek elle ironmanda diğer elle gelen gezegeni kurtarmaları olduğu için bu gibi filmler bazıları tarafından anlaşılmaz bulunabilir.teşekkürler tüm filmde emeği geçenlere

 4. İbrahim Ücyol says:

  Senaryo, konu işlenişi, psikolojik bakış açısı harika. Film yaşam üzerine düşündüren güzel bir öyküsü var. Mutlaka izlenmeli.

 5. ramo says:

  Wagnerin Tristan ve Isolde operasi yeni dünyaya acilisin sembolü ve klasik bati muziginin belki de en muhim 10 eserinden biri diyebilecegimiz bir eserdir ama amatör caylaklarin sacmaliklarini kurtarmaya yetmez.

 6. ozan says:

  Çok güzel bir filmi Kıyamet ve dünyanın sonu filmleri arasında hitllerden biri bence bu. Yalın bir dille sıradan bir insanın o anı nasıl yaşayabileceğini çok güzel anlatmış film. Bir yandan hayata bağlı ölüm korkusu olan insan öte yandan insan hayatının dünyadaki gereksiz yerini gösteren insan müthiş..

 7. Lolipop says:

  Gercekten çok bunaltıcı ve sıkıcıydı yarıda bıraktım

 8. Alev says:

  Film için insanların hayal gücüne ne diyeyim bilemedim. Fonda The City of Prague Philharmonic Orchestra & Richard Hein - End of the World muhteşem. emeğine sağlık admin.

 9. Fazıl Çelik says:

  Yaratıcılık, görsellik, anlatım konularında ellerinden gelenin en iyisini yapmışlar.
  7.2 imdb puanını göğüslemeyi başarmaları da bunu doğruluyor zaten.
  Niçin Kirsten Dunst?
  Charlotte Gainsbourg filmi kurtarmaya yetmeyecek di değil mi?
  Sinema radyo tiyatrosu değildir.
  Okul müsameresi de değildir.
  Trier en nihayetin de anladı galiba.
  Sinema göze hitap etmeli öyle değil mi?
  Türk atasözü : Çirkinle bal yeme, güzelle taş taşı.

 10. Hüseyn Müzəffərov says:

  Sonunda dünyanın yox olacağına inanmazdım. Filmakina ailəsinə paylaşım üçün təşəkkür edirəm, izləməyə dəyər film alənıb.

 11. amaç says:

  Berbat.Bilim Kurguda değil.Biz bu huylara buralarda şımarıklık diyoruz.Zenginlerin hayatında bu gibi trajediler yaşanabilir, çözümü basit beş kuruşsuz evden ayrıl ve sokakta bir kaç hafta geçir o zaman elindekilerin değerini daha iyi anlarsın. 1 saatten sonra ilerlete ilerlete izledim.Filmakinasına teşekkürler emekleri için.

 12. Dr says:

  Dünya'ya çarpma olasılığı olan melankolia gezegeni... ve melankolik insanların ruh halleri... Metafor bazlı bir film... Bu tarz filmlerden hoşlanan insanlar için iyi film...

 13. hilalizm says:

  Fazla melankolik :)))bir filmdi,sonunu merak ettiğim için izledim

 14. Mett says:

  Festival filmi tadında konusu çok iyi aslında

 15. aristto says:

  yok oluşa giden dünya metaforla anlatılmış, kişisel bir yaşamdan dünyanın yok oluşuna...ağır ama derin

 16. Şen Barkan says:

  Lars von Trier'e saygıyla...

 17. özden tarhan says:

  Bu filme hiç kimsenin yorum yapmaması duyarsızlığın bir göstergesi olabilir mi?Gerçekte "7" puan alması bile kimseyi wtkilemiş görünüyor!.Bu kadar kendimizi beğenmeyelim;Bir çok bilim adamı yeni bir gezegen bulabilmek için boşuna uğraşmıyor.!:((