Matrix 2 Reloaded

Oy Ort: 8.7 / 10
Toplam Oy: 182
Matrix 2 Reloaded izle
18+
Tür:
Aksiyon, Bilim Kurgu, Fantastik, Macera
Dil:
Türkçe Altyazılı, Türkçe Dublaj
Yapım Yılı:
2003
Kategori:
İMDB 7.0 +, Ölmeden izle
Yapım:
ABD
IMDB Puanı:
7.2
Film Süresi:
Yönetmen:
Andy Wachowski
Oyuncular:
, , , ,
Serinin Diğer Filmleri:
Matrix 1Matrix 2 Reloaded Matrix 3 RevolutionsMatrix Resurrections

Filmin Konusu

The Matrix Reloaded Film

2003 yılının ilk çeyreğinde sinema severler ile buluşan Matrix Reloaded filminin çekimleri 150 Milyon Dolarlık bir gider ile karşılanmıştır. Buna karşılık zamanın hem türleri ile karşılaştırıldığında 735 Milyon Dolarlık bir hasılat ile rekor kırmayı başarmış sayılı Bilim Kurgu Filmleri arasındadır. İzleyenler Aksiyonun doruklarına çıkaran Matrix filminin 2. serisi olarak bilinen Matrix Reloaded filminin yönetmenliğini üstlenen Andy Wachowski’dir. Bilim kurgu filmlerinde oldukça başarılı olan yönetmen aynı zamanda filmin senaryosunu da yazan kişidir. Matrix serisinin vazgeçilmez başrol oyuncusu Keanu Reeves’ın mükemmel oyunculuk performansını bir kez daha görme şansı buluyoruz. Ayrıca diğer başrol oyuncuları da Laurence Fishburne ve Carrie-Anne Moss olarak karşımıza çıkıyor. 138 Dakikalık oldukça uzun bir seyir keyfi veren Matrix Reloaded bizlere unutulmaz aksiyon sahneleri yaşatmayı vaat ediyor. Reloaded filmi sadece Amerika ülkesinde 281 Milyon Dolarlık bir gelir elde etmiştir.

Bundan kısa bir süre önce boş bir hayat süren Neo Matrix ile tanışmasının ardından büyük işler başarmış ve Ajanlara karşı koyabilen tek insan olmuştur. Seçilmiş olarak bilinen Neo Matrix içerisindeki en güçlü canlı olan ve aynı zamanda insan olan yegane kişidir. Son olarak ajanların elinden ve makinelerin gazabından kendisini ve arkadaşlarını kurtarmayı başaran Neo’nun daha büyük sorunları olacaktır ve bu çok yakındır. Çünkü makineler Zion şehrini aramaktadır ve şehri bulmaya fazlasıyla yaklaşmışlardır. Neo’nun Matrix içerisinde mücadele verdiği savaş artık gerçek dünyaya taşmış ve tüm insanlığı kurtarma görevi seçilmiş kişi olduğu için her şey onun elindedir. Neo Zion’u kurtarmak için Matrix içerisinde ve dışında mücadeleler verirken, Zion şehrinin insanları da makinelere karşı direnmek zorundadırlar. Neo’nun şimdi Matrixteki ilk işi anahtarcı denilen adamı bulup hapsedildiği yerden kurtarmaktır. Ondan önemli şeyler öğrenmesi gereken Neo’ya çok büyük yardımı dokunacaktır. Henüz kendisini ve bu alemi tam olarak anlayamayan Neo, hatta neden seçilmiş kişi olduğunu dahi anlayamayan bu genç adamın kaderini kabullenmekten başka çaresi yoktur. Fakat bildiği bir şey vardır ki, tüm sevdiği insanların hayatı onun ellerindedir ve ne pahasına olursa olsun bu çarpışmayı kazanmak zorundadır.

Reklamı Geç 9 saniye kaldı...
S.S.S Film Silinmişse Rapor Edin

Bu Filme 13 Yorum Yapılmış,

Sen de Yorum Yapmak İster Misin?

 1. Mukutu says:

  Filmi çol defa izledim, 4.sünü bekliyorum, yorunları okumaya geldim, yıl 2021 bu film eskimek bilmedi, çok güzel bir başyapıt..

 2. Trismegistus says:

  Dün gece bir rüya gördüm ama şimdi bu rüyayı unuttum...
  Derin bir felsefe ve mana açısından zengin bir yapıt...

 3. Mert orscu says:

  Asroldeki kadın annesi gibi daha güzel bı kız bulamamislarmi acaba bu an Afrika tamamladı çalmaya başladı teknoloji okadar ileri fakat yaşamları ilkel tuhaf olmuş 2

 4. Nefrayto says:

  Buda çok güzeldi, konu ve karakterler hem çeşitlendi hem de netleşmeye başladı her şey.

 5. RaPTanisT says:
  Spoiler Yorum!!! Yorumu Görmek için tıklayınız.
 6. htejthe5 says:

  Evanjelizm in nedir mi? bunun 3 filmini de izleyin

 7. Barat says:

  muthis bir film.. Mesih Neo guzel ))

 8. ayşen dural says:

  muhteşemmm süper olmuşşş

 9. Filmkritik says:

  1. filmdeki başarının ardından 2. film farklı yönlerden eleştirilere maruz kaldı. Kimine göre ikinci film çok kötüydü, abartısı kabul edilebilecek düzeyin üstündeydi, sanki matrix değilde süpermen filmi çekmişlerdi, saçmalamışlardı, olmamıştı.. Kimine göreyse ilk filmden alınan cesaraset ve artan bütçeyle birlikte sınırlar sonuna kadar zorlanmış, aksiyonun, dövüş sahnelerinin, felsefenin dibine vurulmuş ve muhteşem bir yapım ortaya çıkmıştı..Bir gerçek varki Matrix felsefesinden ve filminden hoşlanmayan insanlar için Reloaded tamamen bir işkence olacaktır. Fakat filmi benimsemiş, anlattığı kurguya inanmış, hatta acaba bizde mi matrixin içindeyiz diye düşünmeye başlamış olan kitle için heykeli dikilecek anıt niteliğine ulaşmıştır..Taraflı görüş ve eleştirilerden ziyade kendi fikrimse; 2. Filmin tekrar tekrar izlenebilir, Sinema ve başarı dediğiniz zaman Matrixi tüm hatlarıyla ortaya koyabiliriz derim. Küçük bir ayrıntı.. Neonun yüzlerce ajan smithle aynı anda dövüştüğü sahneyi izlediğinizde çalışmadaki emeğin boyutlarını gayet iyi bi şekilde anlıyorsunuz. sayıları onlarca yüzlerce olan karakterler arasında ne başı boş bir hareket nede kinetik bir hata göremiyorsunuz...