iyi Geceler Oppy

Oy Ort: 6.4 / 10
Toplam Oy: 10
iyi Geceler Oppy izle
13+
Dil:
Türkçe Altyazılı
Yapım Yılı:
2022
Kategori:
Belgesel, İMDB 7.0 +
Yapım:
ABD
IMDB Puanı:
7.8
Film Süresi:
Yönetmen:
Ryan White
Oyuncular:
Angela Bassett, Moogega Cooper, Steve Squyres

Filmin Konusu

Good Night Oppy 2022 Film

Film, yaratıcıları ve NASA bilim adamları tarafından Oppy olarak adlandırılan Mars Exploration Rover Opportunity hakkındadır. Oppy’nin başlangıçta sadece 90 gün yaşaması bekleniyordu, ancak yaklaşık 15 yıl boyunca, Mars üzerinde sapasağlam bir şekilde çalıştı.

Reklamı Geç 8 saniye kaldı...
Reklamı Geç 8 saniye kaldı...
S.S.S Film Silinmişse Rapor Edin

Bu Filme 4 Yorum Yapılmış,

Sen de Yorum Yapmak İster Misin?

 1. larapoo says:

  Ağladım ya :) izlerken o insanlarla aynı hisleri yaşadım garip bir hissiyat vay beeee çok iyiydi ya

 2. Serkan says:

  Sonuna kadar iyiydi evet araçla bir duygusal bir bağ kurmuşlar ama sondaki arkadaşın dediği "atalarımız yıldızlara gezegenlere bakarak hasat zamanlarını, ekip biçme zamanlarını gördüler buldular, her şey dünyayı kurtarmak için" kısmı yalanını geçmek lazım. Afrika acitasyonuna girmeyeceğim. Bilen biliyor zaten. Ne demek istediğimi bence anlamışsınızdır. Herkes işini yapıyor ama kimse dünyayı bırak artık çevresini düşünmüyor. Bir cihazı 2 seneden bile fazla kullanmıyor. Opportunity bu durumda gerçekten şanslı bir robotmuş =)

 3. volkan says:

  gerçekten müthiş bir keşif macerası.

 4. ©inema L♥️ver says:

  Ocak 2004 tarihinde NASA tarafından Mars'a gönderilen ve 90 gün görev süresi olan keşif aracı Opportunity'nin görevi, çekmiş olduğu fotoğrafları dünyaya göndermekti. Fakat bu keşif aracı (Oppy) planlanan süreyi fazlasıyla aşmış (60 kat) ve tam 5403 gün çalışmaya devam etmişti... 10 Haziran 2018 tarihinde Mars'ta gerçekleşen bir kum fırtınası sonucunda arızalanmış ve dünyaya veri gönderme görevi böylece sona ermiş oldu. İşte bu ilgi çeken güzel belgesel, 'Oppy'nin hikayesini konu ediniyor. Ben beğendim. 8.0 puan veriyor ve izleyecek olan arkadaşlara keyifli seyirler diliyorum.