Dünyalı

Oy Ort: 7.6 / 10
Toplam Oy: 104
Dünyalı izle
Not Rated
Tür:
Bilim Kurgu, Dram, Fantastik
Dil:
Türkçe Altyazılı, Türkçe Dublaj
Yapım Yılı:
2007
Kategori:
İMDB 7.0 +
Yapım:
ABD
IMDB Puanı:
7.9
Film Süresi:
Yönetmen:
Richard Schenkman
Oyuncular:
David Lee Smith, John Billingsley, Tony Todd
Serinin Diğer Filmleri:
Dünyalı Dünyalı 2

Filmin Konusu

The Man from Earth 2007 Film

The Man from Earth filmi, Emekli olan eğitimci Profesör John Oldman iş arkadaşlarına hayal edemeyecekleri kadar eski ve uzun bir mazisi olduğunu açıklayınca, onun için vermiş oldukları doğaçlama elveda partisi de bir soruşturmaya dönüşecektir.

Reklamı Geç 9 saniye kaldı...
S.S.S Film Silinmişse Rapor Edin

Bu Filme 69 Yorum Yapılmış,

Sen de Yorum Yapmak İster Misin?

 1. hk says:
  Spoiler Yorum!!! Yorumu Görmek için tıklayınız.
 2. Serky says:
  Spoiler Yorum!!! Yorumu Görmek için tıklayınız.
 3. ertan yılan says:

  işte film bu pahalı olmadan sade diyaloglu inanılmaz bir film hayatımda izlediğim en iyi 5 film arasına girdi bile

 4. Queenmery says:

  Filmi izlemeden önce yorumlara bir göz attım . Ve çok ama çok etkileyici gerçekten . Hayatı , yaşamı sorgularken bir anda hikaye deniliyor ve o son ... Cidden çok sürekliyici bir film olmuş . Zamanın nasıl akıl gittiğini anlayamıyorsunuz . Tavsiye ederim kesinlikle.

 5. math says:

  harika... ölmeden izle!

 6. xC5 says:

  Film çok ilgi çekici, güzel bir şekilde ele alınmış. Ancak bariz bir problem var, tek bir bakış açısına göre yapılmış, ortada binlece yıl yaşayan bir adam var ve sadece bizim farklı düşünmemizi sağlıyor. Bir olasılıktan başka bir şey ortaya atamıyor aslında. Söyledikleri ise kitaplarda yazan tarihsel gerçeklikler.

 7. Nusret says:

  İnsanların yaşlanıp ölmesinin biyolojik sebebi, kromozomların uçlarında bulunan ve telomer denilen yapıların her hücre bölünmesinde kısalmasıdır. Telomerlerin artık yeni hücrelerin oluşmasını sağlayamayacak kadar kısalması durumunda bu canlı form ölüme yenik düşer. Şu anda dayanakları bulunmasa bile bir hipotez olarak telomerleri hiç kısalmayan bir kişinin bu kadar, hatta daha fazla yaşayabileceğini, ama bedenini yıkıma uğratabilecek harici bir etkene maruz kalması durumunda ölebileceğini söyleyebiliriz.

 8. hakan savaş says:

  Bir odada sadece dialog ile cekılebılmıs dunyanın en ıyı fılmı olabılır. Insanı sorgulattırıyor vay efendım derın felsefe yapıyor gıbı konulara gırmeyecegım. Herkes kapasıtesı kadar anlar.
  Sadece burada bu fılmı izleyipte hemen bütün dinleri kötüleyen, insanların basına bela olduğunu düşünen, tüm dunya ateist, inançsız olunca çok çok muazzam yasanılacak olacagını düşünen arkadaşların bilmediği ve cahil oldukları için okuyup arastırmadıgı bırsey var. Dünyanın bilinen tarihinden itibaren 1763 savaş içinden sadece 123 tanesi din yüzünden çıkmıştır. Yani sadece %7 si
  İnsan kötüdür, ırkçılık kötüdür, para kötüdür, petrol kötüdür, altın kötüdür, elmas kötüdür..

 9. sputnik says:

  çok güzel bir film. insan gerçeği aramaya devam mı etmeli yoksa sınırlar mı koymalı. evrenin, hayatın bir tanrıyla başlangıcı olduğu düşüncesi özelse, tanrısız başlangıcının ve sonunun olmaması daha da bir özel.

 10. furki says:

  Tek bir mekanda çekilebilecek gezegenin en iyi filmidir bence bu. Tek bir mekanda olmasına rağmen izleyiciyi sıkmaması akıp gitmesi cidden etkileyici.. insan izledikten sonra vay bee diyor. unutulmayacak favori filmler arasına girebilir izlendikten sonra izleyicinin..

 11. bluefisshh says:

  filmle birebir alakası yok ama eski sümer krallarını araştırın derim

 12. Koru says:

  Bayıldım... İzlediğim en harika film diyebilirim...

 13. modo says:

  kesinlikle zeki insanlar insanlar için.Ben çok keyif aldım :)

 14. Ali says:

  Filmi izledim, daha önce nasıl haberdar olmadım diye ağıtlar yaktım. Yorumlara göz atmak istedim, lanet okudum kendime keşke hiç bakma gafletinden bulunup da kendime yazıp etmeseydim. Yorumlar kafalarını din ile bozmuş, hakikate topyekün düşmanca saldıran bir avuç sorgulanmamış hayata hapsolmuş insanla dolu.
  Hayyam'ın da dediği gibi: Ben düşündükçe var dünya, ben yok o da yok!

  Filmin senaryosu alışılagelmişin dışında oluşunun yanısıra hayalperest insanların ömürlerinde hayal ettiği de bir şey.
  Senaryo basit değil, sofistike konularla seyirciyi içine çekebilme kabiliyeti var.
  Çok mutluyum bu filmi keşfettiğim için. Bu arada 2.si de varmış, öğrendiğimde çok mutlu oldum.
  İyi seyirler

 15. N.D. says:
  Spoiler Yorum!!! Yorumu Görmek için tıklayınız.
 16. Oldman says:
 17. İrezumi says:

  FİLMİ 2-3 DEFA İZLEDİM. SORGULAMA FALAN YOK. KENDİNİ BİNLERCE YIL YAŞADIĞI HAYALPEREST DÜŞÜNCESİYLE HAREKET EDİP APTAL SORULAR SORMAMIZI SAĞLAYAN APTAL ŞİZOFRENLER İN SENARYOSU. Kİ BURADAKİ KON6 DİN DEĞİL DİNİN NE OLDUĞUDUR. TÜM İNSANLAR HER ZAMANÜSTTEN AŞAĞI YANİ ÖĞRETMEN ÖĞRENCİ İLİŞKİSİNDE BİLGİLERİ ÖĞRENİR. ŞİZOFREN KAFALILARIN NEFİSLERİNE DÜŞKÜN OLMASI VE SORU OLARAK DİNİ SORGULAYIN DEMESİ O KİŞİYEİNANIP ONA GÖRE HAREKET ETMEK İSTEĞİMİZİ UYANDIRIR. BUNU KENDİLERİNDE BİLDİKLERİNDEN O KÜÇÜK BEYİNLERİNDE VARLIĞI HAŞA ALLAHI REDDEDİP ÖYLE YAYINLAR YAPARLAR. ÖĞRETMEN ÖĞRENCİ BİLGİ ALIŞVERİŞİNİN TEMELİ GERŞEYİN ALLAH TAN GELDİĞİNE DELİL OLUP PEYGAMBERLERİMİZİN TÜM İLİM VE BİLGİ DİNLERİ ALLAHIN EMRİYLE BİZE ULAŞTIRMAK İÇİN UĞRAŞAN KİMSELER OLDUĞUNA AÇIK DELİLDİR. YANİ BİZ ÖĞRENİMİ AŞAĞIDAN YUKARIYA DOĞRU İLERLEYEREK ALIRIZ ABCAK İLİM VE HER TÜRLÜ BİLGİ YUKARIDAN ÜST MAKAMDAN AŞAĞI AKAR. AKIL KENDİ KENDİNE BİŞEY BULMAZ ZATEN İMKANSIZ ÇÜNKÜ BİLGİ GÖRÜNEN BİŞEY DEĞİL. ANCAK ÖĞRETMEKDÜNYADA FİZİKSEL YOLKA YAPILANBİRŞEY. ÖĞRENMEK ŞSE İÇ GÜDÜMÜZDE VAROLAN YARATILMIŞ BİRŞEY. BUNLARI BİLDİKLERİNDEN SORGULAYIN DEYİP DİNKE İNSANI. KAFASINI KARIŞTIRIRLAR. ÇOK 4ANRILI DİN FALAN YOK. ONLAR PUTPEREST İNSANLARIN ORTAYASERDİĞİ ŞEYLER. PUTPERESTLER BU DALLAMA HİKAYELERLE KURAN VE İNSAN ARASINDAKİ MANA ALEMİ BAĞINI UNUTRURURLAR. SAKIN UNUTMAYIN BURASI DÜNYA VE SADECE GÖRÜNTÜDEN İBARETTİR. KAİNAT HAYATI BİZİM ALLHIN NUR ALEMİNDEKİ MANEVİYAT YAŞANTIMIZDIR. RUHUMUZ ORADA OLACAK. BEDEN ŞSE BURADA AKIL ŞDRAK VE İRADESİ İLEİMTİHANDA. İMTİHAN İÇİNPEYGAMBERLERİMİZİ GÖNDEREN ALLAH AKIL YAŞANTIMIZDA BŞZEİNSAN OLDUĞUMUZU HATIRLATIR. TABİ NEFSİNE DÜŞENLER ALLAHIN YYASAK VE EMİRLERİNİ DİNLEMEZLER ŞEYTANA UYARLAR. BU FİLMİ İZLEDİYSENŞZ ŞEYTANI BİLE REDDEDİYOR.. KONU UZUN. AMA BATININ ŞİZOFREN SENARYOLARI BU DÖNEME AİT DEĞİL.. BİNLERCE YILDIR BU KONULAR VAR.

 18. filmci says:

  Tebrikler, büyük oyunu görmüşsünüz!

 19. oğuz says:

  tamamiyle çöptü.kendinizden düşüncelerinizden bir yer bulmak için tatmin duygusuyla oynayan bir filmdi.izlenmeye değmez.size birşey katmıycak.sizdeki olanı onaylar ve ya reddeder ama bir değişikliğe uğratmaz.film dediği gibi 1 ay sonra inanmayı bırakabilirsiniz.bence mesele filmde ne görmek istediğinizle ilgili aykırı ve sorularınıza cevap bulamadığınız için cevabı olan dinlere saldırarak bunu yapmak.sorgulama dinin temelinde vardır.sorguladığı için korkan insanlar yapmanız gereken şey okumaktır.cevabını bulaşa kadar okuyun ama en son kendiniz olarak karar verin neyin doğru neyin yanlış olduğuna.başka insanlara bırakmayın aklınızı siz karar verin.filmde mantık hataları okadar çok ki ya da senaryodaki kopukluklar.oyunculuklar berbat.sorulara verilen cevaplar la büyülenmek için daha toplumdan uzak bi yerde oturmak gerekir.yeni gördüğün şeylere büyüleniyorsan karanlıktasın demektir.aydınlığa ulaştığını düşünüyorsan daha da karanlıktasın.

 20. FreeMan says:

  Dinlerin Gezegenimizi yüz yıllarca geri götürdüğünün anlatıldığı güzel bir film.. İnsanlar bu filmi izlerken Doğmatik olguları ister istemez sorgulamak zorunda kalıyor. son olarak varılan kanı tanrıları insanlar yarattı.

 21. kürşat says:

  mükemmel bir film. din adına ortadoğu nun ve türkiye nin mahvedildiği bugünler de özellikle izlenilmesi gerekir. bütün dinler hikayedir ...... doğru ama cahilin ve zayıfın kabul edemeyeceği bir şe bu. dinler çökerse zayıfların sırtını dayadığı dağ çöker.. filmdeki hristiyan kadın gibi..

  • esedullah says:

   senin atalarında kuranda bahsedildiği gibi bu kurana geçmişlerin masalları dediler ve şimdi ebedi azapla müjdelendiler.behey akmak 1. dünya savaşı 2. dünya savaşı dinle mi alakalıydı.sizin lanet olası dünya sevdası üzerine kurulu bir savaşdı ve 100 milyona yakın insan katledildi.neyin ugruna toprak sevdası egemenlik kurma.dinin adı bile geçmedi savaş sebebi olarak.komunizm sevdalısı lenin stalin ırkçı manyak hitler dünyayı yaktı sebei asla din kuran değildi

  • Turgay says:

   "Hayatta ki en hakiki mürşit ilimdir." gerisi uydurmadır,kitlelerin afyonudur.

 22. gökhan says:

  basit bir film olmuş.Bir odadaki konuşmalar sadece.Geçmiş ile ilgili bilinenin dışında birşey yok tabi haliyle :)

 23. Misafir Üye says:

  Yanlış bilinen gerçeklerden dem vurmuşlar güzel hoş. Aşırı ötesi gerçeklik dışı senaryosunu yutalım mı? Hem gerçeklerden bahsedeceksin, hem de filmimizin kahramanını gerçeğin yanından geçemeyecek kadar süper fantastik yapacaksın. Güzel tezat. (=

 24. AYKIRI says:

  BENCE MÜTHİŞ BİR BAŞYAPITTI. FELSEFEYİ TARİHİ VE ABARTILMIŞ YALANLARI DİNİ VE İNANCIMIZI ANLATAN ÖNCEDEN VE SONRADA OLACAK ŞEYLERE FARKLI BİR PENCEREDEN BAKMAMAMIZI İSTEYEN SORGULAMA VE MERAKIMIZI İYİ ANLATAN BİR BENZERİ DAHA OLMAYAN BİR FİLMDİ.

 25. Quality says:
 26. oro says:

  mukemmel ve sadece bir film..bos hayallere kapilip bos yorumlar yapmayin;'

 27. ahmet güven says:

  film güzeldi fakat amacı dinlerin aslında kutsal olmadığını insan kurgusu olduğunu empoze etmek için yapılmış.bilinçaltına bu mesajı veriyor inancı sağlam bir insan zaten film der geçer ama inancı pamuk ipliğine bağlı çok insanın kafasında acaba sorusu uyandırır.amaçta bu zaten.beni etkileyen kısmı filmin sonunda psikoloğun babası çıkması oldu defalarca son kısmı izledim.

 28. MURAT TAŞKAFA says:

  İLGİNÇ BİR KONU İLGİNÇ BİR FİLM ZEVK ALDIM EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜRLER

 29. john says:

  dinler bölümü çok saçmaydı ama ilk kısımlar güzel

 30. sökeli says:

  ilginç bakış açısı ama teori sadece

 31. oki can says:

  dar mekanda oldukça düşük bütçe ile çekilmiş ve izlemekten büyük zevk duyduğum bir filmdir.bir grup entelektüel in bir araya gelip "dünyalıyı" sorguladıkları bir film aslında.

 32. Afanasyvo says:

  İlk çıktığında izlemiştim ve o zamanlar TR' de yasaklı filmler listesindeydi yanılmıyorsam! Harika ve oldukça cesur bir film. Radikal din görüşlülere kesinlikle tavsiye etmem. Zira bunca yıldır uyanmadılarsa bundan sonra da uyanacaklarını sanmıyorum. Bakış açısı ile insanları ateistliğe bir adım daha yaklaştıracak gerçek üstü bir film. Objektif olabilen herkese tacsiye ederim.

 33. JOHN says:

  dinleri sorgulayan guzel bir film, aklını din ile sınırlandırmış insanlara tavsiye edilmez..

  • Fevzi says:

   Akıl din ile değerlenir. Ölüp toprak olup yok olacağına inanmaktır asıl aklı sınırlamak. Sonsuz bir hayatı kendiniz için azaba dönüştürmeyin.
   Allah'a ulaşmayı dileyin. Şöyle düşünün daha doğrusu Allah'a şöyle deyin; Eğer varsan beni kendine ulaştır. O'na ulaşmayı dileyin sonra bilin ki inanılmaz bir yolculuk sizi bekliyor. Ve bilin ki bu yolculuk sizi önce kafanızdaki sorulara cevaplar verecek birilerine ulaştıracak, sonra Kurana, İslama. Sonra samimiyetle inanıp şahadet getirdiğinizde Allah'ın size verdiği söz vuku bulacak; Secde et ve yaklaş! Namazlarınızdaki samimiyetiniz sadece bu samimiyete sahip insanların tadabildiği o kalbi duyguyu açığa çıkaracak, huşu duygusu. İşte bu andan itibaren Rabbe yaklaşmışsınızdır. Sonrası için Hz. Mevlana'nın şu sözü yerinde olur; Her arayan bulamaz ama bulanlar muhakkak arayanlardır.
   Ötesi kulun Allah'a duyacağı aşka bağlıdır.
   Hakkınızda hayırlısı..

 34. EAY says:
 35. Bonus Hiphop says:

  Dinler ile alakalı konuşmaların hepsi saçmaydı ve senarist'in ateist olduğu rahatça anlaşılıyor. Din konusunu çok takmayın diğer konuşmalar heyecanla izlettiriyor kendini sıkılmışsanız arada izleyip vakit geçirebileceğiniz bir film.

 36. mini says:

  Müthiş. Çok güzel. Tam benlik. Daha önce nasıl atlamışım !

 37. Murat says:
 38. Seikojuo says:

  Yıllar önce izlemiştim. Bir kere daha izlenebilecek bir film, notlarıma attım. İlk fırsatta tekrar izliyim.

 39. ALFA says:

  Haddini ve kendini bilen her düşünce ve görüşe saygı duymak elbette bir gerekliliktir fakat bunu filmi yapan ateistlere de anlatmak lazım. Ben Müslümanım ve Islamiyet'e yok muamelesi yapılmasına veya Hz. Muhammed'e "çok zeki" biri diyerek Kur'an'ı, tövbe hasa kendisi uydurdu dolayısıyla Peygamberlik yok gibi söz veya göndermelere pabuç bırakmam. Film hakkında iyi yorum yapanların bunları göz önünde bulundurarak kelimelerini doğru seçmelerini öneririm zira bu film bunu yapıyor.

  Diğer yandan Kur'an bana şunu öğretmiştir:

  EN'AM /108:
  "Onların Allah dışında dua ettiklerine/çağrıda bulunduklarına sövmeyin. Yoksa onlar da düşmanlıkla ve bilgisizce Allah'a söverler. Biz her ümmete yaptığı işi bu şekilde süslü gösterdik. Sonra hepsinin dönüşü Rablerinedir. O, onlara, yapmakta olduklarını haber verecektir."

  Bu düstur sadece Müslümanların değil aynı zamanda herkesin düsturu olmalı ve olsun ki, kimse kimsenin inandığına söz etmesin, sorunsuzca yaşayıp gitsin.

  Söylediklerime karşı bir sözü olan varsa, İslam ve saygı sınırları içinde ve (rivayet veya emevi laflarıyla değil) sadece Kur'an'la her türlü tartışmaya açığım, anlatırım.

 40. bir dost says:

  Önce şunu söyleyeyim kesinlikle fragmana bakıp izlemekten vazgeçmeyin. Bir oda içinde tahmin edilemeyecek kadar düşük bir bütçe ile böyle mükemmel bir film göremezsiniz. Sonu yeterince tatmin edici olmasada kurgusu mükemmel bir film. İZLEMENİZİ ŞİDDETLE TAVSİYE EDİYORUM .

 41. hasan says:

  fena değil. konu güzel. az masraf edilmiş.
  6.1

 42. obsesyon says:

  harika bir filmdi.Bir tarihçi olarak kesinlikle tavsiye ederim

 43. ömer says:

  İnsan uzun yaşayamadı,insan gerçek ölümsüzlüğü çağlar boyu bilgiyi,kuşaktan kuşağa aktarması bir ölümsüzlük değil mi?Bu aktarılan bilgiler,mutlu bir azınlığın daha fazla mutlu etmekten,öte olmadığı düşüncesi yanlıştır dene bilir mi?

 44. Ahmet Koçak says:

  Recep İvedik izleyenler izlemesin ne demek kardeşim. Zihin kafanızın içi boş mu? Her insanın farklı karakterde olduğunu kabul ediyorsunuz da her insanın bakış açısının farklı olabileceğini neden sindiremiyorsunuz? hala toplumda dehşet derecede cahil kesim var. Bu zihniyeti değiştirin. O Recep İvedik izlemiş, yok efendim o zenci, bu Yunan. Bu kafa yapısını bırakın. Önce insan olun.

 45. Humanist Uzayli says:

  Şu filmin 2.si çıkacak diyorlardı, bir türlü gelmedi yav :( Arşivimin baş köşesinde bulunan filmlerdendir kendisi :) Kesinlikle izleyin..

 46. ek0w says:

  filmleri sadece aksiyon sahnelerinden ibaret olarak değerlendirenler izlemesin sakın sonra yorumlarda ayy iğrenç izlemeyinnn diye malca yorumlar görüyor insanlar yazık film sadece bir oda içinde oturan insanların anlatılan bir hikayeyi dinlemesi ile geçiyor ve bitiyor fakat film çok iyi ve anlamlı iyi seyirler

 47. Samet says:

  Yıllar önce izlemiştim tekrar izleme fırsatım oldu çok güzel bir film mükemmel bir hikaye insan son ana kadar merakla dinliyor

 48. Yıldırım says:

  Recep ivedik izleyenler izlemesin, bana kalırsa gayet güzel bir film olmuş... Hiç yoktan soruşturup, araştırmaya meyil ettiriyor. Tavsiye ederim

  • Mazlum Toy says:

   Recep ivedik izliyorum ve izledim. Hatta izlediğim ilk dakikasından sonuna kadar dikkatimi bu kadar çekibilen ender filimlerden biridir bu film. Kendimi o odanın bi köşesinde oturup muhabbeti dinler gibi hissetim.İlk izlediğimde ardından hemen ikinci kez izlemişdim. Sitede görünce dün gece tekrardan izleme fırsatı buldum . Herkese hitap edecek diye birşey yok ama Kesinlikle tavsiye ederim herkese

  • Seikojuo says:

   Filmi beğendiğini söyle geç gitsin. Ne diye insanları sınıflara ayırıp işi recep ivediğe bağlıyosun. Recep ivediki hiç izlemedim ama senin zihniyetin ivedik izleyenin zihniyetinden daha sığ olduğu kesin.

 49. Thebagman says:

  Film imd puaninin hakkini veriyor sadece bir odada gecmesine ragmen izleyeni icine aliyor sonuna kadar hic sıkmadan izlettiriyor kendini tereddütsuz izliyebilirsiniz.

 50. Demir says:

  Ilkini izlefigimde cok etkilenmistim.ki bu ilk filmi.ikinciside yolda geliyor zaten.Izleyin...mutlaka izleyin.baskalarinada .tavsiye edin...

 51. mbasar86 says:

  Film çoğu kişi için zaman kaybı olsada hatta filmin ortalarına kadar bende aynı hisse kapılsamda. Yinede teoriler üstüne kurulmuş ve sözlü iletişimin ağırlıkta olduğu filmler bir anda sizide filmin içinde kendinizi bir karakter olarak hayal ettirmesi yönünden zaman geçirmek için güzel bir film olduğunu düşünüyorum. Bana göre Film kurgu olarak benzer filmler içerisinde puanı 6.8 ile 7.0 civarında bir film olduğunu düşünüyorum. İyi seyirler...

 52. Eroseninnnn says:

  Güzel film.onceden izlemiştim. .

 53. Onur Onat says:

  Mükemmel bir film ilk başlarda bayabilir fakat insanı alıp kendinden götürüyor muazzam

 54. birisi says:

  Az önce sırf çok merak ettiğim için (bir sürü kişi müthiş şekilde abarttığı için) bitirdim.Ve normalde yapttığım gibi bu siteye girip yeni filmlere bakıyım derken tam karşımda belirdi :D Biçok film izledim hayatım boyunca ve bu da farklı ve hikayesi itibariyle çok övülen film olduğu için dikkatimi çekti ama yok ya cidden bu puanı hakettiğini sanmıyorum spoiler vermek istemem ama bildiğin safsatadan film yapmış adamlar :D Ama ilk izlerken 12 kızgın adam gibi tarzı var ya bu da onun gibi galiba diye içimden geçirmedim ama ayağına su bile dökemez :D vaktinize yazık demek istemezdim ama öyle napalım...İZLEMEYİNNNN

 55. tamer yiğit says: