Benim Adım Sara

Oy Ort: 7.9 / 10
Toplam Oy: 64
Benim Adım Sara izle
Tür:
Biyografi, Dram, Tarih
Dil:
Türkçe Altyazılı, Türkçe Dublaj
Yapım Yılı:
2019
Yapım:
ABD
IMDB Puanı:
6.6
Film Süresi:
Yönetmen:
Steven Oritt
Oyuncular:
Konrad Cichon, Pawel Królikowski, Piotr Nerlewski, Zuzanna Surowy

Filmin Konusu

My Name Is Sara 2019 Film

13 yaşında Polonyalı Yahudi bir çiftçi ve eşi tarafından evlerinde kalmasına izin verilen genç bir kız olan Sara, çok geçmeden çiftin evliliğindeki karanlık sırrı keşfedecek, hayatı pahasına koruması gereken en büyük sırrını, yani gerçek kimliğini açığa çıkaracaktır.

Reklamı Geç 8 saniye kaldı...
Reklamı Geç 8 saniye kaldı...
S.S.S Film Silinmişse Rapor Edin

Bu Filme 17 Yorum Yapılmış,

Sen de Yorum Yapmak İster Misin?

 1. TATAR says:

  Adamlar film yapıyor. olaya sinema boyutuyla bakmak gerek

 2. Reco says:

  Film muhteşemdi tabii teoride gerçekte ise �srailli Yahudilerin şu anki Filistin'e yaptıkları teori değil gerçek hatta Yahudi asıllı olan Rachel Kore yahudi buldozerin altında kalarak şehit olmuştu." Zulüm bizden se ben bizden değilim "demiştir kısacası şu anki Filistinlilerin yaşadığı zulmü konu edinecek bir yönetme çıkmaz mola Türkiye'den veya mazlumlardan yana olan kişilerden

 3. cihan says:

  Bitmedi bitmiyor bunların mağduriyeti

 4. PostMalone says:
  Spoiler Yorum!!! Yorumu Görmek için tıklayınız.
 5. ömer says:

  İnsanoğlunu,çağlar boyu kızdıra bilecek kadar,ne yaptılar böyle....?Günümüz de,geçmişte tüm savaşlar da, birinci neden olmayı, nasıl başara bildiler? İlginç ve garip bir durum değil mi?

 6. ©inema L♥️ver says:

  Filmin Karnesi:

  Yönetmen: 7 puan.
  Senarist: 7 puan.
  Oyuncular: 8 puan
  Kamera: 8 puan
  Efekt: 6 puan.
  Müzik: 6 puan.
  Kostüm: 7 puan

  Sonuç: Öncelikle filmin yönetmeni olan Amerika'lı Steven Oritt'in 6 projeye (kısa metraj ve TV filmi) imza attığını ve 'Benim Adım Sara' filminin ilk sinema filmi olduğunu ve de başarılı bir başlangıç yaptığını belirtmek istiyorum. Filmde rol alan oyuncular ise gerçekten iyi iş çıkarmışlar. Şimdiye kadar yahudi temalı birçok film çekilmiş olmasına rağmen ben şahsen bu filmi beğendim. Sözün kısası güzel bir film. İzlemenizi tavsiye ederim. Gelelim yahudi konusuna!.. Bu konuda biraz bilgi aktarmak istiyorum. Öncelikle hangi dil, din, renk ve ırktan olursa olsun her insanın eşit olması gerektiğini düşünüyorum. Aksi ırkçılığa girer ve bunun karşılığı dünya huzurunun bozulmasına sebep olur. İnsanoğlu ırkçılık yüzünden, geçmişte ve günümüzde çok ağır bedeller ödemesine rağmen hiç ders almamıştır. Gelecekte de ders alacağını ne yazık düşünmüyorum. Yahudiler yaklaşık iki bin yıl önce günümüzde İsrail olarak bilinen topraklardan Romalılar tarafından kovulmuşlar. Dünyanın birçok ülkesine azınlık olarak yerleşip hayatlarını idame ettirmeye çalışan Yahudiler, özellikle Avrupa toplulukları tarafından her geçen gün daha fazla dışlandılar. Romalılar, tarih boyunca işlemiş oldukları tüm günahları günah keçisi olarak Yahudilere yükleyip sütten çıkmış ak kaşık misali kendilerini günahsız ilân etmişlerdir. Örneğin yönetim tarafından tehdit olarak görünen İsa, Romalılar tarafından öldürülmüş ve bu olay Yahudilerin üzerine atılmıştır. Hatta orta çağda ölümcül hastalık olan 'Veba' için Yahudiler sorumlu tutulmuş. 1400'lü yıllarda İspanya (dini sebepler öne sürülmüş) Yahudilerin ülkeyi terk etmelerini istemiş, terk etmeyenleri ise idam etmiştir. 1800'lü yılların sonlarına doğru şiddetli saldırılara maruz kalan Yahudiler Rusya ve Polonya bu duruma sessiz kalarak bu utanç verici soykırıma ne yazık destek vermişlerdir. Tarih boyunca Yahudiler politikaya da alet edilmişler ve birçok siyasetçi yahudi düşmanlığı yaparak seçim kazanmıştır. Başta Almanya olmak üzere Fransa, Rusya ve Avusturya Yahudi soykırımı konusunda tarihin kanlı sayfalarının en üst sıralarında yerlerini almışlardır. Yahudi düşmanlığı hakkında tarihin kanlı sayfalarında birçok acı olay yer alırken kayda geçmeyen çok daha fazlasının olduğuna inanıyorum. Ve bu ırkçılık yüzünden bir gün gelecek 'son bir not' (Kıyamet Günü) tarih sayfalarında yer alacaktır. Sevgi ve Saygının hüküm sürdüğü huzurla dolu güzel günler dilerim.

 7. benli9 says:

  Her şeyden önce gerçek bir hikaye ve çok iyi anlatılmış. Bir kez daha nazilere lanet okuyor ve tabii ki etkileniyorsunuz.

 8. erolabi says:

  okul yolunda katledilen Filistinli masum çocukların , evleri yıkılan ocakları yağmalanan Filistinli insanların, kolları taş ile kırılan kadınların kanı Siyonist katillerin ellerinde ....Masumiyet tükendi . Propaganda filmleri özene bezene yapılıyor fakat Filistinli çocukların gözyaşlarını unutturamıyor. Yaşasın Özgür Filistin Devleti ! kahrolsun Siyonizm !!!

 9. Çiğdem Aydın says:

  Güzel film. Etkileyici. Gerçek bir olayı abartmadan ince ince işlemiş yönetmen.

 10. Harun Düzalan .. says:
 11. dr cayar says:

  bence izleyin..ağır akan fakat sıkılmadan izleyeceğiniz dram filmi...

 12. Film sevwr says:
 13. hasan tahsin says:

  güzel film teşekkürler.

 14. özgür says:
 15. benli9 says:

  Bu tür filmler içinde son derece basit ama etkileyici bir anlatımı var.Nazilere bir kez daha lanet ediyor insan....

 16. cumhurcemoglu26 says:

  Öncelikle filmin sonunda gerçek hayattaki Sara'nın resimlerini görünce ve filmdeki sahnelerle empati kurulduğunda duygulanmamak,etkilenmemek mümkün değil.Fimdeki Sara'yı oynayan kız masum güzelliği ile ve rolüyle oldukça başarılıydı.Aslında bir çok Yahudi temalı film izledim ama bu filmde hiç sıkılmadan sonuna kadar merakla sonuna kadar beğenerek izledim.Gerçekten izlemek için şans verilmelidir diye düşünüyorum.

 17. NükleerReaktör says:

  Film yavaş ilerlemesine rağmen güzel gerçek hayat hikayesinden olması ekstra katıyor filme güzeldi teşekkürler admin.