Amanat

Oy Ort: 7.1 / 10
Toplam Oy: 16
Amanat izle
Tür:
Biyografi, Dram, Tarih
Dil:
Türkçe Altyazılı
Yapım Yılı:
2022
Yapım:
Rusya
IMDB Puanı:
6.7
Film Süresi:
Yönetmen:
Rauf Kubayev, Anton Sivers
Oyuncular:
Nabi Akhmedov, Patimat Abasova, Vladimir Badov

Filmin Konusu

Amanat 2022 Film

1800’lerin başında, İmam Şamil Cemalutdin’in oğlu, Rusya’nın askeri tarihinin kritik sürecinde Lisa Olenina’ya aşık oldu. O dönemde yaşanan dramatik olaylar üzerinden devam eden bir aşk hikayesi anlatılıyor.

Reklamı Geç 9 saniye kaldı...
S.S.S Film Silinmişse Rapor Edin

Bu Filme 6 Yorum Yapılmış,

Sen de Yorum Yapmak İster Misin?

 1. Sinemacı says:

  Yapımında emeği geçen herkesin yüreğine sağlık. Çok başarılı olmuş mutlaka izleyin.

 2. bugi says:

  tarihi gerçeklikler paralelinde enfes bir eser.

 3. AYBARS says:

  Dağıstan'ın güneyinden, Küçük Şirvan Bölgesi'nden gelen dedelerimin anlattıkları gibi bir coğrafya, coğrafyası kadar zorlu yaşam koşulları, güzel insanları İmam Şamil ve Mücahitleri her şey güzel lakin bir o kadar da yanlış ve taraflı aktarılan SENARYO var ortada.

  Zira; 1853 yılında Kırım Savaşı başladığında oğlunu kurtarmak için harekete geçip 15 bin kişilik ordusuyla Doğu Gürcistan’a girer. 1854’e kadar bu bölgede kalan Şamil ve ordusu, Prens Çavçavadze komutasındaki Rus askerî birliklerine daha fazla dayanamayarak geri çekilmek zorunda kalır. Fakat bu esnada oğlu Gazi Muhammed, Rus birliklerinin gerisine sızma hareketi yapar ve Prens Çavçavadze’nin malikânesinin bulunduğu Tsinondal şatosuna varır; prensin karısını, çocuklarını ve baldızını rehin alır. Şeyh Şamil oğlu Cemaleddin’e karşılık prensin ailesini verecektir; ayrıca 40 bin Ruble istemektedir. Görüşmeler sekiz ay sürer. Nihayetinde 16 yılın ardından, 22 Mart 1855 günü Şamil oğluna kavuşur. Ne var ki mutluluğu kısa sürecektir: Cemaleddin 1857’de veremden hayatını kaybeder.

  Ayrıca Şeyh Şamil 839’da Ahulgoh Kalesi’nde 30 bin kişilik Rus ordusuna karşı 3 bin askeriyle savaşır.

  Hiçbir ırk başka bir ırktan üstün yaratılmadı fakat Türk ırkı her zaman savaşarak kaybetmiştir. Tarih taşlarının her birinde parmak izleri mevcuttur ve yegane amacı özgür ve bağımsız olmaktır. (Dağıstan bölgesi Avar Türklerindendir, ben de öyle) Selam olsun ecdadımıza selam olsun can verip yurt vermeyenlere.

 4. ahmet magomedov says:

  tarihi bilmeden tarih anlatmak cahilliktir,
  tarihi çarpıtmak ise insanlık suçudur.

 5. hasan says:

  Arkadaşlar Türk Tarihiyle yakından ilgilidir. Gerçekleri bir de böyle görelim.

 6. hasan says:

  Dokunaklı bir tarihi film. Harcanan emeğe değmiş. Kafkasya görselleri bir harika.