After Yang

Oy Ort: 5.2 / 10
Toplam Oy: 30
After Yang izle
PG
Tür:
Bilim Kurgu, Dram
Dil:
Türkçe Altyazılı
Yapım Yılı:
2021
Yapım:
ABD
IMDB Puanı:
6.7
Film Süresi:
Yönetmen:
Kogonada
Oyuncular:
, Jodie Turner-Smith, Malea Emma Tjandrawidjaja

Filmin Konusu

After Yang 2021 Film

Weinstein’ın Saying Goodbye to Yang isimli kısa hikayesinden esinlenerek sinemaya uyarlanan dram ve bilim kurgu türdeki filmin yönetmenliği Kogonada tarafından yapılmıştır. Yakın gelecekte geçen hikayede, insanların çocukları Android bakıcılar tarafından yetiştirilebilmektedir. Fakat Jake ile Kyra’nın çocuklarına bakması için aldığı Yang isimli yapay zeka arıza yaptıktan sonra işler tuhaflaşmaya başlayacaktır…

Reklamı Geç 9 saniye kaldı...
S.S.S Film Silinmişse Rapor Edin

Bu Filme 6 Yorum Yapılmış,

Sen de Yorum Yapmak İster Misin?

 1. Gerçekleri Tarih Yazar says:

  Yorumlara gelen tepkilere bakıyorum da.. Kaliteli yorumlarda (kelime dağarcığı, kendini ifade edebilme vs..) çoğunlukla dislike butonunu ezenler oluyor. Bu dislike yoruma değil de böylesine güzelce kendini ifade edememenin verdiği ezikliğin tezahürü olsa gerek :) Demem o ki Trajikomik, Cinema Lover ve Zodiac rümuzlu arkadaşlar ! Bence üzülecek, örgütlü cehaleti bu mecralarda kafaya takacak bir durum yok. Saygılar..

 2. ZODIAC says:

  Burada doğru bir tesbit yapmıştım. Bazı kardeşlerim yeşil yerine kırmızı butonu tercih etmiş.Sen kavrayamamış olsan da filmde anlatılmak istenen, bir ailenin robotuna olan sevgisi ya da robotun içindeki insan sevgisi değil.Filmin hikayesi günümüzden ileri ve teknolojik olarak gelişmiş bir zamanda geçiyor zaten. Anladın? Adamlar neden oturup sana aile bağlarının nekadar değerli olduğundan yada sevgi pıtırcığı bir robot'tan bahsetsin. Burada sana aktarılmak istenen, gelecekte nasıl bir dünyada yaşayacak olduğumuzu. İnsan gibi düşünebilen, hissedebilen, anılar biriktirebilen, duygu ve davranışlarıyla bireyin ve toplumun vazgeçilmezi olmaya aday bir robot teknolojisinin yakın bir gelecekte hayatına dahil olacağı ve senin de şimdiden kendini buna hazırlaman gerektiği mesajıdır.Senin bunu kolayca kabullenebilmeni sağlamak içinde, duygusal bir çerçeve içinde hazırlanmış bir senaryo yaratılmıştır. Zaten yapay zeka teknolojisini biraz takip ediyorsan ağırlıklı olarak bu konu üzerinde çalışıldığını görürsün. Ama sen hala" ben kırmızıya basçem" diyorsan. Tercih senin?

 3. Nestor el maestro says:

  30. dakika civarı uyuyakalmışım bitiremedim.

 4. ZODIAC says:

  Bana göre yapay zeka'nın duygusal ve felsefik bakış açısıyla sorgulandığı anlamlı bir film. Ütopik demek istemiyorum çünkü yakın bir gelecekte insani duyguları bünyesinde barındıran bir yapay zeka teknolojisi bana hiç de imkansız görünmüyor.Şunu da belirteyim bol aksiyonlu bir bilim kurgu filmi beklentisi olanlar hayal kırıklığı yaşayabilir öyle bir şey yok çünkü.Durgun, sakin ilerleyen bir film.

 5. ©inema L♥️ver says:

  Filmin Karnesi..

  Yönetmen: 7 puan.
  Senarist : 7 puan.
  Oyuncular: 8 puan.
  Kamera: 7 puan.
  Efekt: 7 puan.
  Müzik: 8 puan.
  Kostüm: 7 puan.

  Sonuç: Bir robotun kalbinden insanlığın özüne büyüleyici bir bakış!.. Film, aile sevgisinin ne kadar değerli olduğunu insanoğlunun yüzüne bir tokat gibi çarparak izleyiciye derin bir mesaj iletmeye çalışıyor. Toplam 64 filme başarı ile adını yazdıran deneyimli usta oyuncu İrlanda'lı Colin Farrell başta olmak üzere tüm oyuncuların performansları gerçekten iyiydi. Filmden keyif alacağınıza inanıyor ve izlemenizi tavsiye ediyorum. İyi seyirler dilerim, arkadaşlar.

 6. Trajikomik says:

  Mekanlar ışık kamera oyunculuk yönetim çok sade ve duru. Dramatik yapısı çok gūçlü. Medidatif bir film.